Šventės šeimoms

 

Ropliukų mini varžybėlės!              Ačiū šauniesiems ropliukams: Kajui, Einarui ir Feliksui bei jų tėveliams! Aukite dideli, sveiki ir stiprūs! Ačiū Kajaus mamytei, nes jos stebuklinga rankinė padėjo visiems ropliukams įveikti trasą.

Ačiū ropliukų draugams: Lukošiukui bei Žaislų fėjai už prizus mūsų šaunuoliams. Ačiū Alytaus miesto sveikatos biuro specialistei Karolinai už mankštelę.  (2016-04-16)
Šeimadienis Alytuje
                   Vasarą pakeitęs ruduo diktuoja kitas madas. Tradicinis „Mamyčių turgelis“ šeštadienį kvietė atsisveikinti su išaugtais drabužėliais bei įsigyti naujų. Pirkti, parduoti, mainyti ar dovanoti vaikų išaugtus drabužėlius, žaislus rinkosi būrys šeimų.
Vaiko ir mamos dienos centras „KUTIS“, įgyvendinamas projektą „Sveika šeima-laiminga šeima“ tradicinį turgelį „išaugino“ į šeimadienį. Renginio metu vyko paskaita tėvams „Puoduko reikalai-vieni juokai?“. Paskaita apie kūdikių higieną sulaukė itin didelio tėvų susidomėjimo. Tarp daugiau nei dviejų dešimčių klausytojų – ir svečiai iš Vilniaus, Vilkaviškio. Mažieji renginyje dalyvavo meniniuose terapijos užsiėmimuose. Didelio vaikų ir tėvelių susidomėjimo sulaukė kūrybiniai rėmeliai, kuriuose, pildami įvairias kruopas, kūrė įdomiausius peizažus. Patys mažiausi negalėjo atsitraukti nuo smėlio staliuko. Šeimadienyje buvo rengiami skaniausio obuolio rinkimai. Nugalėtoja tapo skaniausią obuolį atsinešusi Mildutė. Renginio pabaigoje pačios ištvermingiausios mamos dalyvavo pilates mankštoje ir susipažino su šios sporto rūšies subtilybėmis.
Vaiko ir mamos dienos centras „KUTIS“ planuoja išlaikyti tradicijas ir ateityje organizuoti šeimadienius.
* * * * *
Šeimų šventėje šeimų antplūdis
Nuostabią ir vasariškai šiltą šeštadienio popietę šeimos rinkosi Alytaus Jaunimo parke. Juos draugėn subūrė Šeimų šventė „Gera gyventi Alytuje“.
Vieni atėjo tiesiog pasivaikščioti ir pasižvalgyti, kiti ir savo jėgas išmėginti.  „Šventės tikslas paprastas – kad šeima pabūtų kartu“, – kalbėjo šventės sumanytoja, Vaiko ir mamos dienos centro „KUTIS“ vadovė Rimantė Adomaitienė. Jos vadovaujama jaunimo organizacija Lietuvos sakaliukų sąjunga (Alytaus skyrius) šeštus metus kviečia šeimas varžytis Šeimų sporto žaidynėse. „Šiemet ši šventė išaugo į didesnę, kelias kartas vienijančią, šeimų šventę“, – džiaugėsi alytiškė. Šventės metu parke šurmuliavo mamyčių turgelis. Be tradicinių rekordiškai gausių šeimų sporto žaidynių, čia vyko  Gausių šeimų sambūrio „Skruzdynėlis“ sumanusis orientacinis, į aktyvias veiklas kvietė Alytaus miesto visuomenės sveikatos biuro specialistės. Dalyviai suko lanką, dalyvavo estafetėse, vyko „ropliukų varžybos“.  Alytiškiai ir miesto svečiai galėjo susipažinti su Robotikos akademijos robotais, patys pažaisti robotų futbolą. Visų akis patraukė įspūdingai ore sklaidantys aviamodeliai bei aitvarai, kuriuos pristatė Alytaus aeroklubas. Šventės metu vyko akcija „Vežimėlių su vaikais rekordas Alytuje“. Šiemet pavyko suburti dvidešimt penkis mažųjų „ekipažus“. Šiek tiek paūgėję alytiškiai varžėsi paspirtukų rungtyje. Teisėjas Amsius akylai stebėjo mažuosius vairuotojus ir išrinko du vikriausius, kuriems atiteko prizai. Tai Rokas Laurikonis ir Tomas Abečiūnas. Mėgstantys piešti dalyvavo piešimo konkurse „Aš gyvenu Alytuje“ ir piešė tą Alytaus miesto vietą, kurioje gyvena. Šio konkurso nugalėtoja tapo Aistė Jakubauskaitė. Šeimų sporto žaidynių nugalėtojais tapo komanda „Extreme“ (Mėta, Arijus ir tėtis Andrius).
Šventinį koncertą dovanojo Alytaus vokalinė studija „Boružėlė“, Alytaus vokalinis ansamblis „Jotvainiai“, duetas „POP DU“, šokių studija „Svajonė“, šeimyninis mamos ir dukros duetas.
Kalbinti alytiškiai džiaugėsi turintys progą pabūti kartu ne tik todėl, kad renginių ar laiko trūksta, bet ir pačius vaikus sudominti labai sunku.  „Jei ne aš, aktyvi mama, vaikai sėdėti prie kompiuterių“, – kalbėjo viena nuolatinių Šeimų sporto žaidynių dalyvė.
* * * * *
Popietė “Žadiname pavasarį!”  
Jaukiame būryje šiandieną pažadinome pavasarį. Dalijomės šypsenomis, žaidėme, lipdėme. Nuostabiai pavasarišką spektaklėlį vaikučiams pristatė pedagogės Ina ir Daiva. O Jūs matėte, kaip bitutės renka medų? :)
* * * * *
 Vaikų Velykėlės                        Pačią šilčiausią pavasario rytmetį KUTIS kvietė šeimas praleisti kartu. Čia klausėmės pasakos, marginome margučius neįprasta technika. O, kokia Atvelykio šventė be margučių ridenimo. Šypsojomės, džiaugėmės, dūkome iki nukritimo. Ačiū visiems buvusiems kartu!
Popietę organizavome įgyvendindami projektą “Augame kartu su vaiku”.
* * * * *
II-osios ropliukų varžybos
Nuostabią šeštadienio popietę šeimos, auginančios „ropliukus“, rinkosi Vaiko ir mamos dienos centre „KUTIS“. Čia antrąkart buvo organizuojamos alytiškių susidomėjimo sulaukusios „Ropliukų varžybos“.
Dar nei metukų neturintys „ropliukai“ varžėsi dėl pirmojo titulo savo gyvenime. Kai kurie dalyviai iškart aktyviai įsitraukė į kovą. Tačiau buvo ir tokių, kurie žaidimų kambaryje rado įdomesnių užsiėmimų. „Ropliukas“ Gustas nusprendė nedalyvauti varžybose ir taip sumažino konkurenciją kitiems dalyviams. Šeimos nariai: mamos, tėčiai, broliai, močiutės, įvairiais būdais ir priemonėmis „masino“ mažuosius dalyvius. Kartais „ropliukui“ patikdavo varžovo žaislas, tad išklysdavo iš savo trasos. Tuomet jau tėveliai intensyviai stengdavosi sugrąžinti dalyvį į trasą.
Po alinančių kovų į muzikos terapijos užsiėmimą pakvietė muzikos mokytoja Dangirutė Goštaltavičiūtė – Joneikienė. Mažieji kartu su mamytėmis mankštinosi, suposi, gaudė burbulus.
Nurimus varžybų aistroms, visi dalyviai buvo apdovanoti rėmėjų prizais.  III vietos nugalėtoju tapo Kristupas. Vicečempionės titulas atiteko Austėjai. O II-ųjų ropliukų varžybų nugalėtoja tapo – Raminta.
Vaiko ir mamos dienos centro „KUTIS“ vadovė R. Adomaitienė pažada, ropliukų varžybos vyks dar ne kartą.
* * * * *

Apie aromaterapiją visai šeimai                        Aromaterapija – mokslas apie kvapus, tačiau, anot aromaterapijos specialistės Giedrės Veličkienės, tai ir kvapų menas. Sąmoningų mamų susibūrimo įkūrėja sveikatos ir geros savijautos stiprinimui ieško natūralių būdų ir savo patarimais dalijasi su visos Lietuvos mamomis. Aktyviai bendradarbiaudama su Vaiko ir mamos dienos centru „KUTIS“ Giedrė Veličkienė užsuka į Alytų keliskart per metus ir išsamiai pasakoja apie sveikatos stiprinimą, geresnį kūdikių miegą bei harmoniją šeimoje. Vasario 5-ąją apie aromaterapiją šeimoje Giedrė pasakojo gausiai susirinkusiam alytiškių būriui. Renginio dalyvės susipažino su eterinių aliejų savybėmis, naudojimo galimybėmis, turėjo galimybę užsirašyti buityje naudojamų aliejų mišinių receptus. Giedrė įsitikinusi, kad šaltuoju metų laiku apsisaugoti nuo ligų užtenka trijų eterinių aliejų – arbatmedžio, eukalipto ir citrinos. „Jeigu šitie kvapai gyvens jūsų namų vaistinėlėje – pigiai, greitai ir efektyviai apsisaugosite nuo peršalimo ligų be šalutinių poveikių ir cheminių intervencijų“. Vienos iš populiariausių namuose gaminamų priemonių receptas:

  Dezinfekuojantis oro gaiviklis
Šaukštas spirito arba degtinės
20 lašelių arbatmedžio eterinio aliejaus
10 lašelių eukalipto eterinio aliejaus
10 lašelių citrinžolės eterinio aliejaus
50 ml vandens.
Eterinius aliejus sulašiname į alkoholį ir sumaišome su vandeniu.
NAUDOJIMAS: Profilaktiškai purkškite namuose vieną – du kartus per dieną. Puikiai valo namų orą,stabdo virusų ir bakterijų dauginimąsi. Jei sergate – naudokite visą dieną kas dvi valandas. Geriausiai naudoti išvėdinus patalpas. 6-7 papurškimai viename kambaryje. Idealios laikymo sąlygos būtų tamsaus stiklo buteliukas su purkštuku. Jei tokio neturite – tiks ir paprasčiausias gėlių purkštuvas, tik nepamirškite, kad plastikas keičia vandens ir eterinių aliejų savybes, tad priemonę reikės sunaudoti greitai.
Vaiko ir mamos dienos centro „KUTIS“ vadovė Rimantė Adomaitienė pažada, kad Giedrė Veličkienė dar šį pavasarį sugrįš į Alytų ir pristatys kitas paskaitas alytiškiams.

* * * * *

Ropojančių pypliukų varžytuvės    Nuostabiai baltą šeštadienio popietę Vaiko ir mamos dienos centre „KUTIS“ šėlo “ropliukai“ ir jų tėveliai.Pirmąkart Alytuje vykusiose „Ropliukų varžybose“ skambėjo juokas, palaikymo šūksniai , šypsenomis dalijosi ir dalyviai, ir jų „palaikymo komandos“.  Pirmose varžybose jėgas išbandė šeši ropliukai  kartu su savo šeimos nariais.Renginys prasidėjo visuotine dalyvių mankšta, kurią vedė Alytaus miesto Visuomenės sveikatos biuro specialistė Rima Smolskytė. Pasimankštinę dalyviai rikiavosi prie starto linijos. Pirmajame etape ropliukai keliavo nuo starto linijos iki finiše laukiančių šeimos narių, kurie įvairiausiais būdais viliojo ropliukus. Vieni ropliukai skubėjo, kiti tiesiog sėdėjo ir svarstė, ką daryti. Šeimos nariai traukė vis naujesnes masinimo priemones, draugiškai skolino varžovams. Pirmajame etape daugelį ropliukų viliojo šviečiantis kamuoliukas, kuris stebuklingai priversdavo pajudėti net ir tuos mažylius, kurie nerodė jokių azartiškumo ženklų. Šiame etape buvo pasiektas geriausias varžybų rezultatas – Vakaris trasą įveikė per 33 sekundes.
Juoko ir kurioziškų situacijų sukėlusios varžybos įgavo pagreitį, kai po pirmojo etapo liko keturi dalyviai. Dėl tėvelių azartiškumo ir didelio noro nugalėti, varžybos vyko kiek ilgiau nei planuota. Antrame etape varžėsi keturi ropliukai dėl kelialapio į didįjį finalą. Ropliukų masinimo priemonės keitė viena kitą, trasoje pasirodė ne tik žaislai, bet ir buitiniai prietaisai (plaktuvas, barzdaskutė, telefonas). Šiame etape greičiausia ropliuke tapo Izabelė, trasoje užtrukusi 39 sekundes.
Didžiajame finale paaiškėjo pirmųjų „Ropliukų varžybų“ nugalėtojai. Trečiąją vietą laimėjo Armandas, antrosios vietos diplomas  įteiktas Izabelei. Greičiausio ropliuko apdovanojimas skirtas Vakariui, kuris su šeima į varžybas atvyko iš Kauno! Visiems nurimti ir pasiruošti pietų miegeliui padėjo muzikos pedagogė Dangirutė Joneikienė, kuri dalyvius pakvietė į muzikos terapijos pasaulį.
Vaiko ir mamos dienos centro „KUTIS“ vadovė Rimantė Adomaitienė nuoširdžiausiai dėkoja visiems ropliukams: Izabelei, Nelijai, Vakariui, Kristupui, Armandui, Dangirdui ir jų šauniausiems šeimoms nariams. Taip pat rėmėjams, kurie nepaliko nei vieno ropliuko be dovanų.
* * * * *
ŠEIMŲ TURGELYJE UŽSIĖMIMAI VISAI ŠEIMAI                          Saulėtą rugsėjo šeštadienį vyko tradicinis Šeimų turgelis, kurį dukart per metus organizuoja Vaiko ir mamos dienos centras “KUTIS”. Mamytės prekiavo išaugtais vaikų ir savo drabužiais, žaislais, keitėsi patirtimi. Kadangi Šeimų turgelyje laukiama visa šeima, visi turėjo kuo užsiimti. Vaikučiai lipdė savo mėgstamiausius žaisliukus, lavino smulkiosios motorikos įgūdžius piešdami ant smėlio staliuko. O kur dar spalvoti muilo burbulai, kiekvienas turėjo galimybę paleisti į orą didžiausią burbulą. Centras “KUTIS”, vykdydamas projektą “Sveika šeima – laiminga šeima”, visą rugsėjo mėnesį kviečia į veiklas, skatinančias sveikos gyvensenos ugdymą. Šeimų turgelyje mamytės turėjo progą išmėginti mankštą su gumomis, kurias pristatė SK “Atomas” trenerė Evelina. Sveikos šeimos mėnesį vainikuos rugsėjo 27 dieną mamų su kūdikiais mankšta. Džiaugiamės, kad mūsų organizuojamos veiklos nepalieka abejingų. BŪKITE SVEIKI IR LAIMINGI!
* * * * *
 Vaikų vežimėliuose rekordas Alytuje 2014
 Alytaus miesto gimtadienio šventės metu, birželio 14-ąją,  Vaiko ir mamos dienos centras „KUTIS“ antrąkart sukvietė alytiškių šeimas su vaikučiais vežimėliuose į akciją. Pastaraisiais metais vis senstančioje ir tuštėjančioje Dzūkijos sostinėje šia akcija siekiama parodyti dėmesį jaunoms šeimoms, suburti visus į Alytaus „miesto širdį“. Juolab, kad šventės metu miesto sode vyksta daug renginių mažiesiems alytiškiams. Debesys, dengiantys Alytaus miesto dangų, ir dažnai aplankantis lietutis tikriausiai išgąsdino planuojančius atvykti į šią akciją. Šiemet antrasis simbolinis rekordas pasiekė skaičių 15 ir buvo kiek mažesnis nei 2013 metais, tačiau neabejojama, kad ši akcija taps tradicine ir kasmet skaičius didės. Vaiko ir mamos dienos centro „KUTIS“ vadovė Rimantė Adomaitienė nuoširdžiausiai dėkoja alytiškių šeimoms, nepatingėjusioms atvykti į šią akciją, ir linki išlikti aktyviais bei mylinčiais savo miestą gyventojais.
* * * * * 
Pavasarinis Šeimų turgelis – puiki šventė visai šeimai                  Saulėtą šeštadienio dieną į Vaiko ir mamos dienos centro „KUTIS“ kiemelį sugužėjo gausus būrys alytiškių. Ketvirtąkart organizuojamas Šeimų turgelis sukvietė mamytes, tėčius su vaikučiais, ir senelius su anūkais. Mamytės prekiavo išaugtais vaikučių drabužėliais, žaislais, dalinosi savo patirtimi. Smaližiai galėjo įsigyti šviežiai kepto šimtalapio ir naminės uogienės. Šventės metu vaikučiai piešė lauke įrengtose kūrybinėse dirbtuvėlėse, žiūrėjo spektaklį KUTIS centre, žaidė žaidimų kambaryje. Vėliau kartu su tėveliais svečiavosi Alytaus kraštotyros muziejuje, kur edukatorės pristatė užsiėmimą „Popieriaus gamyba“. Pačių rankytėmis pagamintą popieriaus lapą vaikučiai namuose galės papuošti įvairiomis spalvomis ir netgi paruošti Velykinį atviruką. Prekiauti arba apsipirkti atvykusios mamytės buvo pakviestos dalyvauti Šauniausios šeimininkės rinkimuose, kur beveik dvi dešimtys drąsiausių išbandė jėgas pirmajame Alytuje Bulvių skutimo čempionate. Aktyvūs buvo ir tėčiai susidomėję šia rungtimi taip lyg bandydami įrodyti, kad visgi jie turėtų būtų pripažinti geriausiais kulinarais. Tačiau šįkart apdovanojimai buvo skirti Šauniausioms šeimininkėms: Zitai, Anai ir Jurgitai, kurios bulvę nuskuto greičiau nei per 10 sekundžių. Nugalėtojoms buvo įteikti diplomai ir prizai. Šventės metu veikė Dovanojimo punktas, kur tėveliai galėjo palikti išaugtus drabužėlius ir žaislus sunkiau gyvenančioms Alytaus šeimoms. Juos Vaiko ir mamos dienos centras „KUTIS“ kasmet perduoda Alytaus m. socialinių paslaugų centrui, kuris rūpinasi šiomis šeimomis.
* * * * *

Popietė su pasaka
Gausus būrys susirinko kovo 29-ąją KUTIS centre. Mažieji kartu su mamytėmis, močiutėmis stebėjo spektakliuką, žaidė, dūko. Mamytės dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėlėse ir siuvo nuostabius nykštukus.
Dėkojame visiems už dalyvavimą.

* * * * *

Sveikatingumo vakaronė        Rugsėjo 27-osios vakarą mamytės kartu su vaikučiais turiningai leido Vaiko ir mamos dienos centre “KUTIS”. Mamytės dalyvavo paskaitoje apie žaliavalgystę, kurią pristatė žaliavalgystės šalininkė, Fito baro Alytuje įkūrėja, Jūratė Marčiulaitienė. Lektorė išsamiai pristatė šio naujo gyvenimo būdo aspektus, įvairių patiekalų receptus, taip pat pagamino “žaliąjį” kokteilį, kurį vakaronės dalyvės galėjo paragauti. Po įdomios paskaitos mamytės buvo kviečiamos pajudėti. Į kalanetikos užsiėmimą jas pakvietė SK “Atomas” vadovė ir trenerė Dovilė Rimašauskienė. Mažieji centro lankytojai be mamyčių taip pat nenuobodžiavo. Pasitelkę spalvas kvietė rudenėlį, skaičiavo lapus, giles, piešė ir sportavo žaidimų kambaryje. Vakaronės dalyviai džiaugėsi turėdami galimybę susiburti ir praturtinti savo žinias, juk sveikata – didžiausias mūsų turtas!!!

* * * * *

Šeimų turgelyje varžėsi          „kiečiausi“ tėčiai                    Saulėtą sekmadienį Vaiko ir mamos dienos centro „KUTIS“ kiemelyje rinkosi Alytaus miesto šeimos. Tradiciniame Šeimų turgelyje šurmuliavo mamytės, norinčios parduoti, pirkti ar mainyti dėvėtus vaikų drabužėlius bei žaislus. Renginio metu veikė „Dovanojimo punktas“, kuriame šeimos galėjo palikti drabužėlius ir žaislus sunkiau gyvenančioms alytiškių šeimoms.
Kad laikas neprailgtų belaukiant mamyčių, drąsiausi tėčiai varžėsi „Kiečiausio tėčio rinkimuose“. Dėl šauniausiojo titulo varžėsi devyni drąsiausi tėčiai. Gudrias, linksmas ir ištvermės reikalaujančias rungtis įveikė visi dalyviai, tačiau trys „kiečiausi“ buvo apdovanoti taurėmis bei sporto klubo „Margiris“ prizais. Trečiosios vietos taurė atiteko tėčiui Rokui, antrosios – tėčiui Mindaugui, o nugalėtoju ir „kiečiausiu“ tėčiu tapo Rytis. Visiems dalyviams įteiktos padėkos ir centro „KUTIS“ dovanėlės jų mažiesiems sirgaliams.
Smagios ir spalvotos nuotaikos puošė kiemelį. Kūrybinėse dirbtuvėlėse dalyvavo visi, ir maži, ir dideli. Vaiko ir mamos dienos centro „KUTIS“ vadovė Rimantė Adomaitienė nuoširdžiai dėkoja visiems šventės dalyviams: aktyvioms mamytėms, patiems šauniausiems tėčiams, kūrybingiems mažyliams, ir kviečia dalyvauti kitose rugsėjo mėnesį organizuojamose veiklose. Daugiau nuotraukų rasite ČIA

* * * * *

Vežimėlių su vaikais              rekordas Alytuje                                        Pirmą kartą Alytuje, o galbūt ir visoje Lietuvoje, birželio 15-ąją, Alytaus miesto gimtadienio šventės metu, Vaiko ir mamos dienos centras „KUTIS“ sukvietė šeimas su vaikučiais vežimėliuose į spalvotą akciją. Pastaraisiais metais vis senstančioje ir tuštėjančioje Dzūkijos sostinėje šia akcija buvo siekiama parodyti dėmesį jaunoms šeimoms, suburti visus į Alytaus „miesto širdį“. Nors simbolinis rekordas pasiekė tik skaičių 22, tačiau neabejojama, kad ši akcija taps tradicine ir kitąmet šis skaičius bus keliskart didesnis.
Vaiko ir mamos dienos centro „KUTIS“ vadovė Rimantė Adomaitienė nuoširdžiausiai dėkoja alytiškių šeimoms, nepatingėjusioms atvykti į šią akciją, ir linki išlikti aktyviais Alytaus miesto gyventojais.
                                                                * * * * * * 
Skambančių Tibeto dubenų muzikos terapija                           Apie skambančių dubenų garso terapinį poveikį rašyta daug. Pastebėta, kad šie garsai keičia žmogaus emocinę būseną – pirmiausia tai ramina. Tuo pačiu keičiasi ir fizinė būsena – stabilizuoja širdies ritmą, atsipalaiduoja raumenys, suaktyvėja kraujotaka tose kūno vietose, kuriose dėl raumenų įtampos buvo sutrikusi. Visa tai vyksta dėl garso poveikio smegenims.                                      
Šio užsiėmimo mokytoja Rasa Urbonienė stebėdama besikeičiančius suaugusius, pamanė, kad visa tai labai tiktų kūdikiams, vaikams. Jau nuo pirmųjų gyvenimo mėnesių kūdikiai patiria tuos pačius negalavimus, kaip ir suaugusieji. Dubenų garso poveikyje keistųsi ne tik vaiko būsena, bet ir mamos, kuri labiausiai ir veikia vaiką savo biolauku.