Paskaitos tėvams

 
Apie kūdikio dienotvarkę ir ramų miegelį                                    Balandžio 9-ąją Vaiko ir mamos dienos centras „KUTIS“ pakvietė tėvelius į susitikimą su „Sąmoningų mamų bendruomenės“ įkūrėja Giedre Veličkiene.Į nemokamą paskaitą, kurią dovanojo centras „KUTIS“ vykdydamas projektą „Augame kartu su vaiku“ , susirinko daugiau nei dvi dešimtys smalsių tėvelių ir mamyčių ne tik iš Alytaus, bet ir iš Kauno.
Kūdikio auginimas nėra lengvas darbas, tėveliai neišvengia sunkumų ir neretai pasimeta informacijos sraute ieškant atsakymo į rūpimus klausimus. Dauguma tėvų nori ir tikisi, kad vaikelis augs sveikas ir linksmas, o jie patys išvengs bemiegių naktų. Giedrė Veličkienė išsamiai pasakojo tėveliams apie kūdikių ramų miegą, kokia svarbi dienotvarkė mažo žmogučio gyvenime ir atsakė į visus paskaitos dalyvių klausimus.
Keturių valandų paskaita prabėgo akimirksniu. Giedrė Veličkienė žada glaudų bendradarbiavimą ir ateityje. Lauksime jos rudenį planuojamose paskaitose.
„KUTIS“ kolektyvas ir “Sąmoningų mamų“ bendruomenė kviečia nebūti abejingais savo bei vaikų ateitimi, būti sveikais ir laimingais.
* * * * *
                                                               
* * * * *
Paskaita “Vaikelis didyn – į darželį pirmyn
Rugpjūčio 18-ąją  Alytaus miesto ir kaimyninių miestelių mamytės rinkosi į nemokamą paskaitą, kurią vykdydami projektą “Sveika šeima – laiminga šeima” organizavo vaiko ir mamos dienos centre “KUTIS”. Daugiau nei trys dešimtys mamyčių domėjosi, kaip pagerinti vaiko ir tėvų psichologinę sveikatą ruošiantis pirmąkart į darželį. Patarimus dalijo sąmoningų mamų bendruomenės įkūrėja Giedrė Veličkienė.
 * * * * *
Apie aromaterapiją visai šeimai                                                                                 Aromaterapija – mokslas apie kvapus, tačiau, anot aromaterapijos specialistės Giedrės Veličkienės, tai ir kvapų menas. Sąmoningų mamų susibūrimo įkūrėja sveikatos ir geros savijautos stiprinimui ieško natūralių būdų ir savo patarimais dalijasi su visos Lietuvos mamomis.
Aktyviai bendradarbiaudama su Vaiko ir mamos dienos centru „KUTIS“ Giedrė Veličkienė užsuka į Alytų keliskart per metus ir išsamiai pasakoja apie sveikatos stiprinimą, geresnį kūdikių miegą bei harmoniją šeimoje. Vasario 5-ąją apie aromaterapiją šeimoje Giedrė pasakojo gausiai susirinkusiam alytiškių būriui. Renginio dalyvės susipažino su eterinių aliejų savybėmis, naudojimo galimybėmis, turėjo galimybę užsirašyti buityje naudojamų aliejų mišinių receptus. Giedrė įsitikinusi, kad šaltuoju metų laiku apsisaugoti nuo ligų užtenka trijų eterinių aliejų – arbatmedžio, eukalipto ir citrinos. „Jeigu šitie kvapai gyvens jūsų namų vaistinėlėje – pigiai, greitai ir efektyviai apsisaugosite nuo peršalimo ligų be šalutinių poveikių ir cheminių intervencijų“. Vienos iš populiariausių namuose gaminamų priemonių receptas:
  Dezinfekuojantis oro gaiviklis
Šaukštas spirito arba degtinės
20 lašelių arbatmedžio eterinio aliejaus
10 lašelių eukalipto eterinio aliejaus
10 lašelių citrinžolės eterinio aliejaus
50 ml vandens.
Eterinius aliejus sulašiname į alkoholį ir sumaišome su vandeniu.
NAUDOJIMAS: Profilaktiškai purkškite namuose vieną – du kartus per dieną. Puikiai valo namų orą,stabdo virusų ir bakterijų dauginimąsi. Jei sergate – naudokite visą dieną kas dvi valandas. Geriausiai naudoti išvėdinus patalpas. 6-7 papurškimai viename kambaryje. Idealios laikymo sąlygos būtų tamsaus stiklo buteliukas su purkštuku. Jei tokio neturite – tiks ir paprasčiausias gėlių purkštuvas, tik nepamirškite, kad plastikas keičia vandens ir eterinių aliejų savybes, tad priemonę reikės sunaudoti greitai.
Vaiko ir mamos dienos centro „KUTIS“ vadovė Rimantė Adomaitienė pažada, kad Giedrė Veličkienė dar šį pavasarį sugrįš į Alytų ir pristatys kitas paskaitas alytiškiams.