Šeimų turgelis

 
* * * * * 
Pavasarinis Šeimų turgelis – puiki šventė visai šeimai

Saulėtą šeštadienio dieną į Vaiko ir mamos dienos centro „KUTIS“ kiemelį sugužėjo gausus būrys alytiškių. Ketvirtąkart organizuojamas Šeimų turgelis sukvietė mamytes, tėčius su vaikučiais, ir senelius su anūkais. Mamytės prekiavo išaugtais vaikučių drabužėliais, žaislais, dalinosi savo patirtimi. Smaližiai galėjo įsigyti šviežiai kepto šimtalapio ir naminės uogienės. Šventės metu vaikučiai piešė lauke įrengtose kūrybinėse dirbtuvėlėse, žiūrėjo spektaklį KUTIS centre, žaidė žaidimų kambaryje. Vėliau kartu su tėveliais svečiavosi Alytaus kraštotyros muziejuje, kur edukatorės pristatė užsiėmimą „Popieriaus gamyba“. Pačių rankytėmis pagamintą popieriaus lapą vaikučiai namuose galės papuošti įvairiomis spalvomis ir netgi paruošti Velykinį atviruką. Prekiauti arba apsipirkti atvykusios mamytės buvo pakviestos dalyvauti Šauniausios šeimininkės rinkimuose, kur beveik dvi dešimtys drąsiausių išbandė jėgas pirmajame Alytuje Bulvių skutimo čempionate. Aktyvūs buvo ir tėčiai susidomėję šia rungtimi taip lyg bandydami įrodyti, kad visgi jie turėtų būtų pripažinti geriausiais kulinarais. Tačiau šįkart apdovanojimai buvo skirti Šauniausioms šeimininkėms: Zitai, Anai ir Jurgitai, kurios bulvę nuskuto greičiau nei per 10 sekundžių. Nugalėtojoms buvo įteikti diplomai ir prizai. Šventės metu veikė Dovanojimo punktas, kur tėveliai galėjo palikti išaugtus drabužėlius ir žaislus sunkiau gyvenančioms Alytaus šeimoms. Juos Vaiko ir mamos dienos centras „KUTIS“ kasmet perduoda Alytaus m. socialinių paslaugų centrui, kuris rūpinasi šiomis šeimomis.

* * * * *

Šeimos diena centro “KUTIS” kieme
Gražią sekmadienio dieną, minint Tarptautinę šeimos dieną, aktyvūs alytiškiai rinkosi Vaiko ir mamos dienos centro „KUTIS“ kieme. Šeimų turgelyje šurmuliavo šaunios mamytės, kurios dalinosi vaikučių drabužėliais, vaikų žaislais, rankdarbiais ir netgi antikvariniais daiktais. Tėčiai su mažaisiais svečiais jėgas išbandė įvairiuose žaidimuose, piešė, smaguriavo rėmėjų dovanotais saldumynais.Šaunios alytiškių šeimos dosniai aukojo drabužėlius ir žaislus vargingai gyvenančioms šeimoms. Visą sukauptą labdarą „KUTIS“ vadovė Rimantė Adomaitienė netrukus perduos Alytaus miesto socialinių paslaugų centrui, kuris rūpinasi sunkiau gyvenančiomis šeimomis.

 Dėkojame renginio rėmėjams ir visiems aktyviems alytiškiams, kurie nepraleidžia progų ištrūkti iš namų. Daugiau renginio akimirkų galite surasti mūsų puslapyje Facebook’e.