Alytaus miesto bendruomeniniai šeimos namai

 
Prisijunkite, mūsų organizuojami užsiėmimai šeimai suteiks Jums ir Jūsų šeimai kokybišką laiką!                                                                   Daugelis šeimų, keičiantis ekonominei situacijai, susiduria su įvairiais sunkumais, neretai išorinės aplinkybės sąlygoja šeimos narių santykio silpnėjimą. Tėvams yra sudėtinga susitvarkyti su kylančiais sunkumais. Projekto „Alytaus miesto bendruomeniniai šeimos namai“ tikslas – sudaryti sąlygas Alytaus miesto šeimoms gauti kompleksiškai teikiamas paslaugas, siekiant įgalinti šeimas įveikti iškilusius sunkumus ir krizes.

* * * * *

PAČIOS GERIAUSIOS VAIKŲ ATOSTOGOS                                   Vos pasibaigus mokslo metams tėvai susirūpina vaikų saugumu ir aktyviu poilsiu vasaros metu. Kasmet mažiuosius alytiškius kviečia vaikų dienos stovykla, kurią organizuoja Vaiko ir mamos dienos centras “KUTIS”. Ir šiemet ypatingo susidomėjimo sulaukusiose stovyklose turiningas atostogas leido penkios dešimtys Alytaus miesto pradinukų.
Tris stovyklos pamainas organizavęs centras „KUTIS“ kvietė mažuosius į skirtingas, įspūdžių kupinas veiklas bei išvykas. Kiekvieną savaitę mažieji stovyklautojai pramogavo žaidimų kambaryje, išbandė skirtingas meno rūšis (origami, kvilingas ir kt.), žaidė Jaunimo parke, sportavo Alytaus sporto ir rekreacijos centro baseine, vis naują filmą stebėjo kino teatre „Dainava“.
Pirmosios pamainos stovyklos dalyviai keliavo į radijo stotį FM99, kurioje ne tik susipažino su žurnalisto profesija, bet ir kalbėjo tiesioginiame eteryje, įrašinėjo šaukinius. Vėliau lankėsi lėlių teatre, kuriame pasigamino lėles ir vaidino pasaką. Mažieji taip pat aplankė Žuvinto biosferos rezervatą, susipažino su ten gyvenančiais paukščiais ir vėžliais, sprendė kryžiažodžius bei iškylavo.
Antrosios pamainos stovyklautojai dalyvavo edukacijoje A. Jonyno muziejuje, kur susipažino su bitėmis, jų gyvenimu, skanavo medų bei kitus bičių produktus. Vaikai turėjo galimybę pasimatuoti ir bitininko kostiumą. Bičių temą vainikavo edukacinė programa apie žvakių liejimą Alytaus kraštotyros muziejuje. Dar viena išvyka į Metelių regioninį parką mažiesiems alytiškiams paliko neišdildomus įspūdžius. Čia po pažintinės edukacijos stotyklautojai ant laužo kepė dešreles, zefyrus bei pliuškenosi ežere.
Trečioje stovykloje mažieji alytiškiai lankėsi A. Matučio muziejuje, kuriame patys gaminosi knygelę. Sveikatinimo išvykoje Birštone keliavo Kneipo sveikatingumo taku bei gaminosi vandens bombas. Stovyklos vaikams suteikė galimybę susirasti naujų draugų, ugdyti savo asmeninius gebėjimus bei atrasti naujus talentus.
Vaiko ir mamos dienos centro „KUTIS“ vadovė Rimantė Adomaitienė be galo džiaugiasi vaikų šypsenomis ir suteiktomis galimybėmis tėvams pasirūpinti turiningu vaikų poilsiu. Vadovės teigimu, kasmet vaikų užimtumo vasarą poreikis didėja, todėl Alytaus miesto savivaldybės dalinis finansavimas projektui „Spalvota vasara“ atveria dideles galimybes tėvams. Centro „KUTIS“ vadovė džiaugiasi, kad turi išskirtinę galimybę siūlyti vaikų poilsio stovyklas.  Antrus metus iš eilės čia organizuojamos ir nemokamos vaikų dienos stovyklos, kurias finansuoja Europos socialinis fondas, projektas „Alytaus miesto bendruomeniniai šeimos namai“. Pastarojo projekto dėka žiemos, pavasario, vasaros ir rudens atostogų metu pradinukai laiką prasmingai leidžia dienos stovyklose. 2018-07-09
 * * * * *
ŠEIMŲ STOVYKLA                            Joninių dieną Alytiškių šeimos dalyvavo šeimų santykius tobulinančioje stovykloje, kurioje veiklos skatina šeimų bendradarbiavimą ir sveikos gyvensenos puoselėjimą.Susitikimo metu tėveliai ir mamytės dalijosi gerąja patirtimi, keitėsi informacija ir stiprino asmeninius socialinius ryšius tarp šeimų. Šeimų stovyklos dalyviai mankštinosi gryname ore, dalyvavo estafetėse, komandiniuose, bendravimo ir bendradarbiavimo skatinimo žaidimuose. Nepabūgę lietaus šeimos dalyvavo žygyje, kurio metu aplankė Dainų slėnį bei Dailidės ežerėlį. Kulinarijos studija ant ratų kvietė visus sušilti, sukurti ir pasigaminti savo unikalų karšto sumuštinio receptą, parašyti jo maistinės vertės kortelę ir sugalvoti pavadinimą.
2018-06-26
 * * * * *
ŠEIMŲ ŠVENTĖ                   “Alytus-viena šeima” 2018           Alytaus jaunimo parke šeštadienį skamba vaikų juokas, pavasario žalumoje mirga spalvos, alytiškius kviečia žaismingas nuotykių pasaulis. Čia jau devintąjį kartą vyksta šeimų šventė „Alytus – viena šeima“. Renginyje pasitinka peliukai Mikiai, meškutis Kutis, policijos bičiulis Amsis, laukia daugybė smagių užsiėmimų. Pasveikinti šventės dalyvių atvyko ir Alytaus miesto meras Vytautas Grigaravičius. Jis pasidžiaugė, kad renginyje susirinko daug alytiškių, o ir oras pasitaikė labai palankus. Meras visiems linkėjo smagiai pabendrauti, patirti gerų įspūdžių ir priminė svarbų dalyką.
Šventės organizatorė, vaiko ir mamos dienos centro „Kutis“ įkūrėja ir vadovė Rimantė Adomaitienė, merui įteikė padėką už tai, kad jis ir kartu visa savivaldybė kasmet prisideda prie šventės organizavimo. „Alytus – tikrai šeimų miestas“, – žvelgdama į susirinkusius, neabejojo R. Adomaitienė.
Šeimų šventė Jaunimo parke vyks iki 16 valandos. Susirinkusieji čia gali pasiklausyti koncerto, stebėti šokių pasirodymus. Mažieji ir jų tėveliai laukiami sporto, smalsuolių erdvėse. Įvairių Alytuje įsikūrusių įstaigų, įmonių, bendruomenių atstovai kviečia pasinerti į aktyvias užduotis, žaidimus, kūrybinę veiklą.
Išsamesnis straipsnis – alytusplius.lt

* * * * *

VASAROS ŠEIMŲ STOVYKLA                                           Vaiko ir mamos dienos centras „Kutis“ projekto Nr. 08.4.1-ESFA-V-416-01-0001 „Alytaus miesto bendruomeniniai šeimos namai“ metu numato organizuoti šeimų stovyklas, skirtas Alytaus miesto šeimoms. Paslauga teikiama siekiant ugdyti šeimos gyvenime reikalingus įgūdžius, nuostatas. Planuojami žygiai, sportinės rungtys ir kitos sociokultūrinės ir šeimyniniam gyvenimui reikalingų įgūdžių ugdymo paslaugos.
Stovyklose dalyvaus šeimos, kuriose vaikai ir jų šeimos patiria sunkumus, pvz., nedarbas, netektys, ligos, neįgalumas ir kt. problemos, bet šeimos nėra socialinės rizikos; šeimos, kurios augina vaikus turinčius raidos sutrikimų ar specialiųjų mokymosi poreikių, bet nėra nustatytas neįgalumas, taip pat šeimos auginančios neįgalius vaikus; esant galimybei bus kviečiamos ir kitos šeimos.
Stovyklų datos:
2018-06-24
2018-07-22
2018-08-26
Stovyklos laikas – 10-16 val. (6 val.)
Planuojama stovyklos vieta – Alytaus miesto piliakalnis.
IŠANKSTINĖ REGISTRACIJA BŪTINA.

REGISTRACIJOS FORMA

* * * * *
Visų laukiama nemokamų vaikų dienos stovyklų 2018 metams 
registracija pradedama
Asociacija Vaiko ir mamos dienos centras „Kutis“ projekto Nr. 08.4.1-ESFA-V-416-01-0001 „Alytaus miesto bendruomeniniai šeimos namai“ metu numato organizuoti vaikų dienos stovyklas, skirtas Alytaus miesto šeimoms ir jų vaikams. Stovykla skirta 7-10 metų vaikams, besimokantiems pradinėse klasėse. Svarbu, kad nemokamose stovyklose dalyvautų vaikai iš šeimų, kurios susiduria krizinėmis situacijomis, susijusiomis su fizinių, emocinių, saugumo, socialinių, vaikų ugdymo, tarpusavio santykių, orumo, saviraiškos poreikių patenkinimu ir poreikiu derinti šeimos ir darbo įsipareigojimus.
Stovyklų metu pasirūpinsime vaikų užimtumu, priežiūra bei visapusišku ugdymu. Dienos pietūs nemokami, priešpiečius ir pavakarius vaikai atsineša patys. Stovyklos darbo laikas – 8-16 val. (8 val.)
Kviečiame registruotis iš anksto ir pažymėti Jums tinkančią prioritetinę stovyklos datą, pastabose galite pažymėti ir kitas datas, jei nepapultumėte į norimą.
Žiemos “Kūrybinė stovykla”. Laikas – 2018-02-19-23. Organizatorius VŠĮ “Savanorystės tiltai” (AMBC, Jaunimo g. 3).
Pavasario “Spalvų stovykla”. Data – 2018-03-26-30. Organizatorius – Vaiko ir mamos dienos centras “KUTIS” (Kalnėnų g. 2B)
Vasaros “Profesijų stovykla”. Data – 2018-06-04-08. Organizatorius – Vaiko ir mamos dienos centras “KUTIS” (Kalnėnų g. 2B).
Vasaros “Meno stovykla”. Data – 06-11-15, Organizatorius – Vaiko ir mamos dienos centras “KUTIS” (Kalnėnų g. 2B)
Vasaros “Gamtininkų stovykla” . Data – 07-09-13, Organizatorius – Vaiko ir mamos dienos centras “KUTIS” (Kalnėnų g. 2B)
Vasaros “Sveikatingumo stovykla”. Data – 07-16-20 Organizatorius – Vaiko ir mamos dienos centras “KUTIS” (Kalnėnų g. 2B)
Vasaros “Gamtininkų stovykla”. Data – 07-30—08-03 Organizatorius VŠĮ “Savanorystės tiltai”, (AMBC, Jaunimo g. 3).
Vasaros “Gamtininkų stovykla”. Data – 08-06-10 Organizatorius VŠĮ “Savanorystės tiltai” (AMBC, Jaunimo g. 3).
Rudens “Meno stovykla”. Data – 2018-10-29-11-02 (išskyrus lapkričio 1-ąją). Organizatorius VŠĮ “Savanorystės tiltai” (AMBC, Jaunimo g. 3).
* * * * *
NĖŠČIŲJŲ MOKYKLĖLĖ                  kviečia besilaukiančias ir planuojančias pastoti poras įgyti žinių, ruoštis sąmoningai tėvystei ir prasmingam susitikimui su mažyliu. Kalbėsime apie pyktį, kuris labai svarbus jausmas šiame etape, apie intuiciją, nerimą, kaltę ir gėdą.rytoj. sausio 31 d., 17.30. Iškart informuojame, kad kitas susitikimas su akušere Rūta Žemaityte-Tal-or vyks vasario 8 dieną 17.30 Alytaus miesto bendruomenės centre Jaunimo g. 3, IIa. Paskaitos tema – “Kai po širdimi tuštuma, o visas dėmesys – į mažylį”. Laikas po gimdymo – tai apie ką nutylima: fizinė ir psichologinė būklė po gimdymo; jausmai naujagimiui: kaip padėti sau šiame etape ir kaip atrasti ryšį su savo mažyliu; Ką daryti tėvui: pirmasis naujagimio mėnesis; Kvėpavimo pratimai ir laikas sau po gimdymo.
 * * * * *

 * * * * *
Kompleksinės paslaugos Alytaus miesto šeimoms
Alytaus miesto savivaldybės administracija kartu su partneriais Viešąja įstaiga Alytaus miesto bendruomenės centru,  Viešąją įstaiga „Asmenybės brandos centras“, Viešąja įstaiga „Devynios galybės“, Viešąja įstaiga biuru „Pactum“, Asociacija Vaiko ir mamos dienos centras „Kutis“, nuo šių metų sausio 1 dienos įgyvendina projektą Nr. 08.4.1-ESFA-V-416-01-0001 „Alytaus miesto bendruomeniniai šeimos namai“. Projekto „Alytaus miesto bendruomeniniai šeimos namai“ tikslas – sudaryti sąlygas Alytaus miesto šeimoms gauti kompleksiškai teikiamas paslaugas, siekiant įgalinti šeimas įveikti iškilusius sunkumus ir krizes. Alytaus miesto šeimoms “vieno langelio” principu sudarytos galimybės gauti kompleksines paslaugas: psichosocialinę pagalbą, individualiais ir grupines atvykstančio psichologo paslaugas, pozityvios tėvystės mokymus, konsultacijas tėvams, mediacijos paslaugas, šeimos įgūdžių ugdymo ir sociokultūrines paslaugas bei vaikų priežiūros paslaugas tiems tėvams, kurie dalyvauja projekto veiklose. Projekto įgyvendinimo metu yra organizuojamos šeimų stiprinimo paskaitos, veikia šeimų klubas, meno terapijos ir kūrybiškumo užsiėmimai šeimoms, vasarą bus organizuojamos šeimų stovyklos, šeimų šventės “Alytus-viena šeima”, kineziterapeuto mokymai tėvams, vaikų dienos stovyklos, pasakų terapijos užsiėmimai. Paslaugų šeimai teikimo organizavimą, koordinavimą, informavimą ir konsultavimą „Bendruomeniniuose šeimos namuose“ teikia Alytaus miesto bendruomenės centras. Paslaugos šeimoms yra siūlomos gaunant informaciją iš Vaiko teisių apsaugos skyriaus, Vaiko gerovės komisijų, veikiančių bendrojo lavinimo mokyklose, Pedagoginės psichologinės tarnybos, Šeimos tarybos, pačioms šeimoms kreipiantis dėl pagalbos.
Viso projekto vertė 389549,00 eurai, socialinių paslaugų naudą gavę projekto tikslinė grupė – šeimos – 440 asmenų. Projekto trukmė 48 mėnesiai.
Dėl kompleksinių paslaugų šeimai suteikimo kviečiame kreiptis į Alytaus miesto bendruomenės centro socialinę darbuotoją Eglę Kudzytę, el. paštu alytausbsn@gmail.com, tel.  8 657 74844, adresu Jaunimo g. 3 Alytuje.
Socialinės paramos skyriaus informacija